top of page

VENUJTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

Sú štartom do novej životnej etapy jednorodičovských a zraniteľných skupín.

Vaše 2%

Vaša podpora nám pomáha pokračovať v práci. Už 5 rokov pomáhame jednorodičovským rodinám a ďalším zraniteľným skupinám prostredníctvom Občianskeho združenia “Súčasť života“ a sociálneho podniku Drevenô koliesko. Vytvárame pracovné miesta minimálne na dobu jedného roka pre ľudí, ktorí sa takmer zo dňa na deň ocitli v neľahkej situácii. Zvládli sme aj pandémiu, no každý získaný cent naviac vieme
zúročiť pre dobro ľudí postihnutých osudom.

Aj vďaka 2% z Vašich daní vytvárajú naši kolegovia z jednorodičovských a zraniteľných skupín ekologické kreatívno-vzdelávacie sety pre deti v materských a základných školách, ale aj pre dospelých. Predajom týchto produktov ako aj rôznych darčekov a ozdôb financujeme ich prácu. Drevenô koliesko organizuje aj vzdelávacie workshopy pre deti v školách, škôlkach a kluboch. Organizujeme tiež charitatívne umelecké výstavy, ktoré vytvárajú ďalšie finančné prostriedky pre jednorodičovské a zraniteľné skupiny.

Naším cieľom je vytvoriť povedomie o platforme Drevenô koliesko - integrovaný sociálny podnik, ktorý poskytuje zraniteľným skupinám prácu na dobu jedného roka.

Toto sú Vaše 2% v praxi - spájame sa s profesionálmi a nadšencami, ktorí svojím talentom, tvorbou a odbornosťou nezištne podporili Drevenô koliesko bez nároku na honorár:

Dizajn včielky z dreveného kolieska vytvorila študentka Technickej univerzity v Košiciach Kristína Kmecová.
Rozprávku s posolstvom o včielke Nelke napísala na mieru špeciálna pedagogička Katka Loulová. Edukáciu o včielke a včeľom svete pre tento set spracoval skúsený včelár Dušan Dedinský. Set obsahuje aj prednášku, pracovné listy a vedomostnú hru vytvorenú ďalšími pedagógmi a profesionálmi, ktorí sa s nami spojili. Štúdio SuroSound ozvučilo prednášku a štúdio VOICE CASTING a Sunrise Studio pomohli s jej nahrávkou.
 

Vaše 2% pre ňu znamenajú 365 dní, ktoré jej umožnia sa spamätať. Je to pracovná vzpruha, ktorá jej nateraz dáva zmysel a pomáha. Marek zo Žarnovice píli drevené kolieska pre všetky sety a ozdoby. Trpí poruchou dwarfizmu a nevedel si nájsť žiadnu prácu. Táto práca mu rovnako pomáha zaradiť sa do normálneho života.

Set o včielke Nelke je pre deti od 5 rokov. Deti sa tvorivým spôsobom dozvedia zaujímavosti o včeľom svete. Vytvoria si vlastnú včielku a tým zdokonalia hrubú a jemnú motoriku. Zahrajú si vedomostnú hru a na vlastné oči uvidia včelí plást plný medu, medzistienku či peľové obnôžky. Tento set je preto komplexnou pomôckou pre učiteľov a rodičov k téme o včelách aj s pridanou hodnotou.
 

Vznikol vďaka mnohým skvelým ľuďom a Vašim 2%. Venujte nám 2% zo svojich daní a spolu s Vami vytvoríme nové pracovné miesta, nové kreatívno-edukatívne sety a darčeky z dreveného kolieska.
 

Ďakujeme, tím Drevenô koliesko